1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu istifa etti

Galatasaray’ın 25 Mayıs’ta yapılacak olağan seçimli genel kurulunda mevcut başkan Dursun Özbek’in listesine giren 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (1905 GSYİAD) Başkanı İbrahim Hatipoğlu, başkanlıktan istifa etti.

İstifa dilekçesinde derneğin tarafsız olduğunu belirten İbrahim Hatipoğlu, derneğin duruşuna zarar vermemek adına görevini bıraktığını kaydetti. Hatipoğlu istifa dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“2018 Mayıs ayından beri büyük bir onurla sürdürdüğüm 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimden Galatasaray Spor Kulübü seçimlerinde Sayın Başkan Dursun Aydın Özbek’in aday Yönetim Kurulu listesinde yer aldığım için istifa ediyorum. 1905 GSYİAD Derneğimizin, Galatasaray siyasetindeki tarafsızlık duruşu anlayışı gereği aldığım bu kararı değerli kamuoyu ile paylaşır, birlikte çalışma fırsatı bulduğum tüm arkadaşlarıma gösterdikleri destek için çok teşekkür ederim.”

1905 GSYİAD’dan yapılan açıklamada ise “2018 yılından bu yana Dernek Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı başarı ile sürdüren Sayın İbrahim Hatipoğlu, bugün itibariyle Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Aday listesine katılım sağlamış ve GSYİAD’ımızın tarafsızlık ilkeleri gereği, Derneğimizdeki Başkanlık görevinden kendi isteği ile ayrılmayı uygun görmüştür. Bugüne kadar Derneğimize katmış olduğunuz her şey için çok teşekkür eder, çıktığınız bu yolda sonsuz başarılar dileriz” denildi.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x