Frostpunk 2 Çıkış Tarihi Duyuruldu

Frostpunk‘ın devamı olan kıyamet sonrası şehir kurma ve hayatta kalma oyunu Frostpunk 2 için çıkış tarihi sonunda duyuruldu. 11 Bit Studios, Xbox Partners Showcase yayınında Frostpunk 2’nin 25 Temmuz tarihinden itibaren PC’lerde satışa sunulacağını açıkladı. PC Game Pass aboneleri de oyunu ilk günden itibaren oynayabilecek.

Frostpunk 2’de oyuncular şehrin lideri rolünü üstlenecek ve dünyanın giderek sertleşen buzlu iklimiyle karşı karşıya kalırken vatandaşlarına rehberlik etmek zorunda kalacaklar. Devamında ise oyuncular her biri belirli bir amaca hizmet eden bölgelere bölünmüş daha büyük şehirler inşa etme şansına sahip olacaklar. Örneğin bir bölge gıda üretiminden sorumlu olabilirken bir diğeri insanların barınağı olarak hizmet verebilir.

Frostpunk 2’nin de oyuncuyu bazı zor kararlar almaya ve ahlakını zorlamaya zorlayacak sorunlar yaratması bekleniyor. Oyuncular, şehirleri büyüdükçe kendi idealleriyle çelişen ideallere sahip çeşitli yurttaş gruplarıyla tanışacak ve geri kalanı karşısında bir grubun tarafını tuttuktan sonra kararlarının sonuçlarıyla yüzleşmek zorunda kalacaklar.

Oyunun standart ve digital deluxe sürümleri ön siparişe açılmış durumda. Digital deluxe sürümü alanlar Nisan ayında oyunun bazı bölümlerine 7 günlük beta erişimi ve oyun resmi yayınlanmadan 72 saat önce hikaye moduna özel erişim, yayın sonrası DLC’ler, dijital kısa roman, çizim kitabına ve oyunun müziklerine sahip olacak.

Frostpunk 2 aynı zamanda konsollara da gelecek ve daha sonraki bir tarihte Xbox Game Pass abonelik hizmetine de eklenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x